Europa

Chorwacja – najpopularniejszy kierunek wakacyjny Polaków

Chorwacja od wielu lat to jeden z najczęściej wybieranych wakacyjnych kierunków Polaków. Nie powinno to dziwić – ceny na chorwackim wybrzeżu są zbliżone do tego, co zastaniemy nad polskim Bałtykiem. Różnica pomiędzy tymi destynacjami jest jednak olbrzymia…

Chorwacja kusi przede wszystkim wspaniałą przyrodą oraz krystalicznie czystą wodą. Morze Adriatyckie to wyjątkowy akwen, który pozwala na uprawianie licznych sportów wodnych. Warto również zwrócić uwagę na zróżnicowaną linię brzegową Chorwacji – jest ona pełna półwyspów, a krajobraz urozmaicają setki wysp i wysepek.

Chorwacja – jak dojechać?

Z Polski do Chorwacji możemy dostać się samochodem, autokarem, pociągiem lub samolotem. Każda z opcji ma swoje zalety, jednak Polacy najczęściej wybierają własne samochody – dzięki temu unikają zależności od biur podróży czy rozkładów jazdy, nie muszą także mierzyć się z kupowanie biletów w języku chorwacki, który tylko na pozór wydaje się być podobny do języka polskiego. Jazda własnym samochodem to niewątpliwie spora wygoda – możemy zabrać dowolną ilość bagaży, zatrzymywać się tam, gdzie akurat chcemy. Na miejscu natomiast możemy pozwolić sobie na dalsze wycieczki.

Faktem jest, że po wojnie w latach 1991-1995 Chorwacja najszybciej ze wszystkich państw byłej Jugosławii stanęła na nogi Długa i zróżnicowana linia brzegowa sprawiła, że to turystyka stała się główną siłą napędową krajowej gospodarki. Europejczycy nie zapomnieli o wspaniałych, adriatyckich plażach i wszystkich atrakcjach, jakie oferuje ten region. Obecnie chorwackie wybrzeże jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez mieszkańców Europy.

Chorwacja - morze
Adriatyk Chorwacja

 

Najważniejsze chorwackie atrakcje

Bez wątpienia to południe Chorwacji cieszy się największą popularnością. Jest tam ciepło przez większą część sezonu, a rozbudowana baza noclegowa sprawia, że nie będziemy mieli większych problemów z zarezerwowaniem miejsca dla siebie i swoich bliskich.

Na południu Chorwacji leżą takie miasta jak Split, Zadar, Dubrownik – są one znane z licznych zabytków, starówek. Miasto Makarska znane jest przede wszystkim miłośnikom dobrej zabawy – miejscowość ta uważana jest za jedną z najgłośniejszych w tych okolicach.
Chorwacką atrakcją są również Jeziora Plitwickie, znajdujące się w centrum kraju. Liczne parki narodowe przyciągają swoją urodą i możliwością aktywnego wypoczynku.

opakowania tekturowe apartamenty w Szczawnicy