Europa

Ciekawe miejsca w Palermo na Sycylia

Największa wyspa Morza Śródziemnego to prawdziwa gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku i doskonałego jedzenia. Sycylia oferuje wczasowiczom wszystko, czego potrzeba do udanych wakacji!

Sycylia – kraina zieleni, winorośli i ciekawej historii!

Sycylia to wyspa o wyjątkowej historii: na przestrzeni wieków walczyły o nią takie ludy jak Fenicjanie, Rzymianie, Kartagińczycy, Wandalowie. Pomimo bycia świadkiem licznych walk wyspa pozostała ostoją dzikiej przyrody, a turyści do dzisiaj mogą cieszyć oczy wspaniałymi zabytkami kultury antycznej. Sycylia to także jeden z przystanków na kursach licznych statków wycieczkowych. Jedną z takich wycieczek jest rejs GENOA, oferowany przez firmę Mistravel.

Udając się w rejs statkiem z dużym prawdopodobieństwem zatrzymamy się w jednym z największych portów w tej okolicy – Palermo.

Wśród największych zabytków wyspy wymienia się  Valle dei templi (Dolina Świątyń), wpisaną na listę UNESCO. Jest to kompleks zabytków sztuki starożytnej, głównie świątyń powstałych pomiędzy V-IV w. p. n. e.

Co warto zjeść będąc na Sycylii?

Sycylia to typowy region klimatu śródziemnomorskiego. Oznacza to, że na wyspie znajdziemy nie tylko wiele odmian winorośli (były one hodowane jeszcze w czasach antycznych), ale również oliwki, z których tłoczone jest wspaniała oliwa. Sycylijczycy zachwalają również swoje warzywa twierdząc, że rosną one w żyznej i bogatej ziemi. Faktem jest, że tutejsze pomidory znamy przede wszystkim jako suszone pomidory w zalewie oliwnej. Na rozległych pastwiskach spotkamy również wiele kóz i owiec – tutejsze mięso i wyroby mleczarskie także zasługują na sporo uwagi.

Jak spędzać czas na Sycylii?

Mając kilka dni do dyspozycji lub planując cały urlop na tej urokliwej wyspie z pewnością powinniśmy postawić na aktywny wypoczynek. Osoby ceniące górskie wędrówki będą zachwycone masywami Monti Peloritani, Monti Madonie i Monti Nebrodi, będącymi przedłużeniem Apeninów. Wyspa to także idealne miejsce na to, aby zwiedzać je rowerem: wielu turystów decyduje się na przemierzanie kolejnych kilometrów z sakwami, namiotami.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o rejsach luksusowymi statkami? Zapraszamy Cię do poprzednich wpisów:

Rejsy po morzu – MSC Splendida

Genua – perła na mapie Włoch

https://benmizrachi.com/rodzaje-okien-jaka-stolarke-okienna-wybrac/ http://mebledokuchni.net.pl/kuchnia-w-stylu-orientalnym-jak-ja-zaaranzowac/ http://ultimate-demi.org/szkolenia-social-media-co-warto-o-nich-wiedziec/