Europa

Czarnogóra – migawki z podróży

Czarnogóra – piękna i tajemnicza!

Czarnogóra jeszcze do niedawna była pariasem na turystycznej mapie Europy. Wszystko za sprawą niejasnych korelacji z byłą Jugosławią. Jednak wraz z uzyskaniem całkowitej niepodległości kraj ten postawił przede wszystkim na aktywną promocję i promowanie turystyki. A jest tam co oglądać. Czarnogóra kojarzona jest przede wszystkim z eleganckim, nadmorskim kurortem, jakim jest Kotor. To jednak nie wszystko!

Crnagora to prawdziwy raj dla osób ceniących kontakt z przyrodą. To niewielkie państwo słynie nie tylko z dostępu do pięknego morza Adriatyckiego, ale też tajemniczych gór. W historii tego kraju góry niejednokrotnie stanowiły naturalne schronienie dla Czarnogórców przed najeźdźcami (najczęściej Turkami.). Burzliwa historia tego kraju oraz wielosetletnia okupacja przez Imperium Osmańskie nie odcisnęła jednak takiego piętna jak n. w przypadku Bośni. O dziejach Czarnogórców i ich walce o niepodległość przeczytamy np. w pięknym poemacie “Śmierć smail-agi Czengicia”.

Z czego słynie ten wyjątkowy kraj? Z pewnością ze wspaniałej przyrody, ale również gościnności jego mieszkańców. turyści mogą liczyć również na skosztowanie wyjątkowej kuchni, którą tworzy fuzja kuchni śródziemnomorskiej i ciężkiej kuchni składającej się z baraniego mięsa, papryki, ziemniaków, pomidorów.

Migawki z podróży

Poniżej prezentujemy najpiękniejsze zakątki Czarnogóry oraz możliwości spędzania czasu: jazdy na rowerze, pływania, żeglowania, raftingu i wielu innych.

 

Czarnogóra woda
Czarnogóra sztorm
Czarnogóra dom
Czarnogóra miasto
Czarnogóra skały
Czarnogóra voda
http://zen-satori.org https://weyden.com.pl/jak-zabezpieczyc-meble-ogrodowe-na-zime/ http://ngenuity.org/szkolenia-social-media-dla-studentow-kierunkow-marketingowych/