Depilacja laserowa jest jedną z najczęściej wykorzystywanych metod depilacyjnych na świecie. Mimo, że jest dosyć droga wiele osób jednogłośnie stwierdza, że warto w nią zainwestować. Tym bardziej, że tradycyjne metody depilacyjne również pochłaniają bardzo dużo czasu oraz pieniędzy. Depilacja laserowa jest zabiegiem permanentnym – to znaczy, że jedno wykonanie wystarczy, aby uwolnić się od problemu odrastających włosów na zawsze!

 

Depilacja laserowa – działanie

Wiele osób zastanawia się jak działa depilacja laserowa. Jak to się dzieje, że po poprawnie przeprowadzonej serii zabiegów skóra nie wytwarza już włosów?

Sprawdź: https://depilacja.pl/

Jest to związane z fizycznym procesem termogenezy oraz fizjologią mieszków włosowych. Dokładnie mówiąc celem depilacji laserowej jest cebulka włosowa, która nie ma możliwości do regeneracji (pod warunkiem, że zostanie zniszczona w odpowiedniej dla siebie fazie wzrostu). Laser depilacyjny naświetla skórę dzięki czemu nagrzewa się. Polega to na przekształceniu energii świetlnej w cieplną i nagrzaniu skóry często do nawet 70 stopni Celsjusza. Dzięki temu każda cebulka włosowa, która nie jest w stanie wytrzymać takich wartości temperatur ulega uszkodzeniu. Wynikiem uszkodzenia cebulki włosowej jest zatrzymanie procesu produkcji włosów. Już w trakcie zabiegu włosy wypadają pod wpływem lasera. Z czasem nie mogą odrastać ze względu na wcześniej wspomniane uszkodzenie cebulki włosowej co daje efekt idealnie gładkiej i wolnej od owłosienia skóry.

Depilacja laserowa jest procesem bezpiecznym. Mimo, że uszkodzenia struktur skóry brzmią dość groźnie to jeśli tylko depilacja laserowa zostanie przeprowadzona zgodnie z wytycznymi z pewnością będzie procesem bezinwazyjnym. Mówią o tym najbardziej specjalistyczne badania naukowe, którym z czystym sumieniem można zaufać.

 

Podsumowanie

Depilacja laserowa jest coraz częściej spotykana w społeczeństwie. Jest to powszechna i wygodna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która co prawda kosztuje swoje – jednak późniejszy czas, który musiałby zostać poświęcony na depilację skóry jest oszczędzone (i to do końca życia)!