Skóra to powłoka ciała, która towarzyszy każdemu człowiekowi od urodzenia, aż do śmierci. Wiele osób depiluje jej powierzchnie usuwając wyrastające owłosienie. Niestety tradycyjne metody depilacyjne bardzo niszczą skórę zwłaszcza w newralgicznych miejscach. Depilacja laserowa jest metodą permanentnego usuwania owłosienia, która odbiega od tych reguł.

 

Depilacja laserowa – charakterystyka zabiegu

 

Charakterystyka zabiegu depilacji laserowej tak naprawdę nie jest bardzo skomplikowana. Wszystko opiera się o podgrzanie barwników skórnych, którymi są cząsteczki melaniny. Nagrzanie melaniny odbywa się w procesie termogenezy polegającym na przekształceniu światła o określonej długości fali wędrującej z lasera na energie cieplną. Wytworzonego ciepła nie są w stanie wytrzymać cebulki włosowe ulegając uszkodzeniu. Już w trakcie zabiegu włosy samoistnie wypadają właśnie poprzez uszkodzenie melaniny. Aby znów nie wyrosły trzeba wcelować się w fazę anagenu – wzrostu cebulki włosowej. Właśnie dlatego należy regularnie powtarzać zabieg depilacji laserowej od 4 do 9 razy na daną partię ciała.

 

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-gdansk/

 

Depilacja laserowa wbrew opinii wielu ludzi nieznających się na rzeczy jest bardzo bezpieczna. Nie ma tutaj mowy o żadnych komplikacjach i problemach. Jednak jest to pewne tylko i wyłącznie w przypadku przestrzegania przeciwwskazań. Dlatego osoby, które posiadają poważne choroby skóry, będące w ciąży, karmiące piersią czy też będące cukrzykami powinny wstrzymać się od zabiegu gdyż on może stanowić dla nich problem komplikacji zdrowotnych, których chyba każdy chciałby uniknąć.

 

Depilacja laserowa Gdańsk

 

Zdecydowanie zabiegiem, który zyskuje na popularności jest depilacja laserowa. Gdańsk to nadmorskie miasto, które posiada wiele ciekawych salonów depilacyjnych godnych zaufania. Warto jest wybierać salony mające ciekawe pakiety promocyjne i charakteryzujące się dobrymi opiniami osób, które już wcześniej poddały się w nim zabiegowi depilacji laserowej. Wtedy ma się największą pewność co do przyszłych zadowalających efektów!