Planujesz wymarzony wypoczynek i najlepsze wakacje w otoczeniu przyrody? Chcesz wyjechać z najbliższymi w ciekawe, dotąd nieznane Ci miejsce i odkryć skarby Polski? Na wspólną przygodę, połączoną z relaksem wśród polskiej fauny idealnym wyborem będą okolice miejscowości Sława – domki letniskowe nad Jeziorem Sławskim czekają na Ciebie i Twoich towarzyszy https://www.wjozefowie.pl/noclegi-jezioro-slawa/domki-jezioro-slawa/

Piękno województwa lubuskiego – Jezioro Sławskie

Jezioro Sławskie nie jest szczególnie znane w innych częściach Polski, tak jak chociażby wspaniałe Mazury – niemniej jednak, choć nie jest zbyt duże – co roku przyciąga swoim urokiem wczasowiczów nie tylko z okolic, ale i z całego kraju. Akwen wodny położony jest w okolicy Sławy, w pobliżu granicy województw lubuskiego i wielkopolskiego. Nad Jezioro Sławskie bardzo szybko można dotrzeć z takich miejscowości, jak Leszno czy Nowa Sól.

Dla osób interesujących się ukształtowaniem terenu oraz skarbami natury Polski, z pewnością jasne jest, że województwo lubuskie jest jednym z najpiękniejszych pod względem przyrody. Liczne tereny leśne, mnóstwo jezior dookoła… Jezioro Sławskie jest idealnym przykładem tego, że to co nasze polskie, jest najpiękniejsze.

Ośrodek wypoczynkowy Józefowo, czyli miejsce Twojego urlopu

Jezioro Sławskie często, ze względów nazewnictwa, kojarzone jest ze Sławą – miastem, w którym corocznie odbywa się Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego. W rzeczywistości, domki letniskowe są zlokalizowane w Józefowie – w pobliżu wschowskiego miasteczka. Przysiółek Jeziornej od lat zbiera sympatię turystów z całej Polski, a wczasowicze, którzy raz przyjechali pod domki sławskie – często tu wracają.

Jezioro Sławskie, a atrakcje – czym zaskoczy Cię lubuski akwen?

Choć akwen wodny z okolic Sławy nie jest jednym z największych w kraju, to w województwie lubuskim zdecydowanie wygrywa – to największe jezioro w województwie, posiadające ponad 8 km2 powierzchni. Jednak to nie jego wymiary sprawiają, że wczasowicze regularnie powracają nad lubuskie wody. Co ciekawego i atrakcyjnego oferuje ośrodek wypoczynkowy w Józefowie i samo Jezioro Sławskie?

Przede wszystkim, ze względu na lokalizację, Jezioro Sławskie otacza się terenami leśnymi, które są główną wizytówką województwa. Miłośnicy przyrody i pieszych wycieczek z pewnością ucieszą się ze szlaku, prowadzącego przez okoliczne wsie. Trasa dla turystów wynosi aż 31 km i łączy ze sobą Sławę, Radzyń, Jeziorną, Mesze, Lubiatów, Ciosaniec oraz Świetno. Dodatkową atrakcją są dwie trasy rowerowe o długości około 10 km, które idealnie sprawdzą się na zwiedzanie rowerowe.

Józefów i Jezioro Sławskie to miejsca, które chętnie odwiedzają wędkarze oraz żeglarze – jest to spowodowane tym, że w okolicach Zatoki Krępińskiej zlokalizowany jest słynny Port Lubiatów – to właśnie tutaj od lat funkcjonują kluby żeglarskie oraz ośrodki wypoczynkowe.

Pobyt nad Jeziorem Sławskim

Ośrodek Wypoczynkowy Józefów w województwie lubuskim będzie świetnym kierunkiem na wspólne wczasy, niezależnie od tego, czy planujesz wybrać się na krótkie wakacje z rodziną czy przyjaciółmi. Domki letniskowe sprawdzą się także jako miejsce wypoczynku dla par oraz seniorów. Wszelkie informacje dotyczące cennika oraz rodzajów noclegów znajdują się tutaj: https://www.wjozefowie.pl/noclegi-jezioro-slawa/domki-jezioro-slawa/