Europa

Gdzie Polacy spędzili zagraniczne wakacje 2017?

Wyjazd za granicę na wakacje trudno uznać za przejaw luksusu, ponieważ ceny ofert biur podróży nie są wygórowane w porównaniu z propozycjami krajowymi. Niebagatelne znaczenie ma również kwestia pogody. W Polsce różnie z tym bywa i czasami nawet przez całe dwa tygodnie wyjazdu można moknąć i marznąć w środku lata. W słonecznych kurortach na południu Europy takie wątpliwej jakości atrakcje nie grożą i dlatego tak wielu rodaków preferuje spędzenie urlopu za granicą. Zmieniają się jedynie ulubione kierunki wojaży.

 

Jeszcze kilka lat temu największą popularnością cieszyły się miejscowości wypoczynkowe w Egipcie bądź Turcji, ale niestabilna sytuacja polityczna w tych krajach oraz zagrożenie terrorystyczne spowodowało, że Polacy chętniej zaczęli spoglądać na oferty do innych, zdecydowanie bezpieczniejszych regionów.

 

Kraj Zorby ponad wszystko

Pozycja Grecji już od jakiegoś czasu systematycznie wzrastała, a rok 2017 jedynie potwierdził, że to właśnie ten kraj jest zdecydowanie najbardziej popularnym kierunkiem zagranicznym na wakacje, gdyż aż 30% klientów touroperatorów wybrało właśnie Grecję. Biura podróży prześcigają się w coraz ciekawszych propozycjach wyjazdów i to zwłaszcza na urokliwe wyspy greckie, jak Kreta, Zakynthos, Rodos czy Korfu.

 

Grecja przyciąga turystów nie tylko słońcem, pięknymi widokami i pysznym jedzeniem, ale także korzystnymi cenami, wysokim standardem wypoczynku oraz bezpieczeństwem. Co ważne, oferta jest skierowana zarówno do osób lubiących plażowanie, jak i bardziej aktywne formy wypoczynku czy też zwiedzanie. W końcu to kolebka europejskiej kultury, a to widać praktycznie na każdym kroku.

 

Mocna pozycja Bułgarii

Znawcy rynku turystycznego nie są zdziwieni, że Bułgaria została wybrana przez prawie 15% klientów biur podróży w roku 2017. Ten kraj kusi przede wszystkim niewysokimi cenami, co ma znaczenie zwłaszcza dla osób wyjeżdżających z dziećmi. Jeżeli doda się wyjątkowo piękne i przede wszystkim piaszczyste plaże oraz gwarancję pogody, to wydaje się jasne, dlaczego Bułgaria na nowo stała się chętnie wybieranym przez Polaków miejscem na wakacje.

 

Kusząca Hiszpania

Ten kierunek jest wyjątkowo oblegany przez osoby z trochę bardziej zasobnym portfelem. Hiszpania przegrywa wyraźnie z Bułgarią pod względem cen, ale nawet dla Grecji nie stanowi konkurencji w tym aspekcie. Ci, którzy decydują się na Hiszpanię wybierają zwłaszcza urocze plaże Costa del Sol, Costa Blanca czy Costa Brava. Z kolei osoby lubiące dobrą zabawę jadę na Ibizę bądź Majorkę, natomiast Wyspy Kanaryjskie są popularne praktycznie przez cały rok i coraz więcej turystów wybiera je na wycieczkę w okresie jesienno-zimowym.

 

Turcja i Egipt nadal popularne

Biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do kurortów egipskich i tureckich, ponieważ zagrożenie terrorystyczne dla niektórych turystów nie ma większego znaczenia. Przeważają tutaj inne względy, a zwłaszcza atrakcyjna cena za szczyptę egzotyki i wysoki standard wypoczynku.

 

Czy lato 2018 przyniesie jakieś zmiany?

Trudno przypuszczać, że nastąpią jakieś gwałtowne przetasowania na pozycji lidera i raczej nic nie zagrozi Grecji w tym aspekcie. Na pewno można zauważyć rosnące zainteresowanie ofertą wyjazdów do Włoch i to nie tylko na tamtejsze plaże, ale również w celu zwiedzania urokliwych miast i miasteczek. Coraz więcej osób decyduje się też na Albanię. Co ciekawe, dotychczasowa formuła wakacji last minute bywa zastępowana przez oferty first minute. Gwarancja niezmienności ceny i wyjątkowy wybór hoteli w kuszących cenach przyciąga uwagę turystów. Warto też podkreślić wyraźnie rosnący udział wyjazdów kilkudniowych i tygodniowych.

 

http://fluent-access.com/rozwod-z-orzekaniem-o-winie/ http://absenting.com.pl/sposob-na-sukces-w-sieci/ http://lacatedralstudios.org/zakladanie-spolki-a-pomoc-prawna/