Europa

Gdzie na zimowy urlop w Polsce?

Grudzień to doskonały moment na to, aby zaplanować zimowy urlop w Polsce. Decydując się na wypoczynek w kraju nie musimy martwić się paszportami, wizami, wymianą waluty. Istotne jest jedynie to, aby znaleźć miejsce idealne dla siebie.

Dla wielu osób planowanie urlopu w zimie jest nietrafionym pomysłem – przeszkadza pogoda, temperatura, warunki dojazdowe. My przekonujemy jednak, ze zima to idealny czas na odpoczynek. W Polsce mamy wiele możliwości spędzenia czasu samotnie, z partnerem czy z rodziną. Bez względu na to jaki kierunek wybierzemy, na pewno będzie wspaniale!

Zimą koniecznie w góry – zimowy urlop w Polsce

Bez dwóch zdań większość osób planujących zimowy wypoczynek w Polsce wybiera góry. Na obszarze naszego kraju znajdują się elementy dwóch olbrzymich pasm górskich: Karpat oraz Sudetów. Zarówno pierwsze, jak i drugie mogą stać się idealnym miejscem na wypoczynek!

Karpaty to przede wszystkim piękne Tatry, ale również Pieniny, Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Śląski. Każde z tych pasm zaoferuje nam wiele możliwości aktywnego wypoczynku: od licznych stoków narciarskich, poprzez trekking, aż po szansę na skorzystanie ze skuterów śnieżnych. Bez wątpienia do najczęściej wybieranych kurortów zalicza się Zakopane, Krościenko, Rabkę, Krynicę-zdrój. Miejscowości te posiadają rozbudowane bazy noclegowe, więc bez trudu znajdziemy wiele ciekawych pensjonatów czy hoteli.
Jeśli nie interesuje nas aktywny wypoczynek możemy skorzystać z oferty rekreacyjno-kulturalnej czy gastronomicznej danego miasta. Zimą dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkie baseny termalne – znajdziemy ich wiele, szczególnie na Podhalu.

zimowy urlop w Polsce

Decydując się na urlop w Sudetach do wyboru mamy wspaniałe Karkonosze, ale również Góry Stołowe, Sowie, Izerskie. W dużych miastach nie będziemy narzekać na nudę: Karpacz i Szklarska Poręba to miasta, w których bez trudu znajdziemy noclegi. Warto zwrócić uwagę na atrakcje turystyczne takie jak świątynia Wang, ale i skalne miasta (zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie), zabytki.

A może morze?

Z pewnością wiele osób uzna pomysł urlopu nad morzem zimą za szalony, jednak warto przekonać się, jak wygląda Bałtyk o tej porze roku. Warto także być świadomym, że to właśnie w okresie zimowym nie będziemy musieli przejmować się tłumami i hałasem, a nadmorskie miasteczka z pewnością nabiorą dla nas nowego charakteru.

Decydując się na pobyt nad morzem w czasie zimy koniecznie zamówmy w restauracji czy karczmie dorsza. W okresie zimowym jest on poławiany na bieżąco – to najlepszy czas na delektowanie się tą rybą!

Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji, gdzie warto zajrzeć zimą!

Beskid Niski sercu bliski!

Karkonosze: zakochaj się w górach!

Trójmiasto zimą – czy warto je odwiedzieć?

https://labels2017.org/szkolenia-bez-koniecznosci-wychodzenia-z-domu/ https://bhtm.org/w-poszukiwaniu-inspiracji-na-sypialnie/ https://casasantuariosc.com/znajdz-idealne-meble-tarasowe-technorattan-i-ciesz-sie-latem/