Europa

Gruzja pełna tajemnic!

Gruzja uważana jest obecnie za jeden z najciekawszych krajów, szczególnie dla osób aktywnych. Wraz z uruchomieniem tanich połączeń lotniczych z miastami takimi jak Tbilisi czy Kutaisi możliwe stało się podróżowanie do tego pięknego kraju i poznawanie jego uroków. Jak wygląda zaplanowanie podróży do Gruzji? Co warto wiedzieć o tym kraju?

Gruzja – wspaniałe góry, piękne miasta

Jedną z pierwszych rzeczy o jakiej pomyślimy, kiedy rozmawiamy o Gruzji z pewnością są góry. Wspaniałe góry Kaukazu, tworzące monumentalne tło dla niewielkich, górskich wiosek i świątynii prawosławnych – to jeden z najbardziej charakterystycznych obrazków z tego regionu.
Jeszcze do niedawna Gruzja znana była jedynie z piosenek słynnego, polskiego zespołu Filipinki. Śpiewały one o miejscowości Batumi, słynącej nie tylko z obszernych portów i plaż, ale i rozległych pól herbacianych. Polacy i dzisiaj lubią kierować się do tego nadmorskiego kurortu i podziwiać, jak zmienił się wna przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Gruzja to również wspaniała stolica Tbilisi. Turyści poruszając się po mieście z pewnością zauważą dużą różnicę pomiędzy nowoczesnymi budynkami a placami targowymi czy biedniejszymi dzielnicami miasta na obrzeżach. Tbilisi oferuje turystom przede wszystkim niezwykle obszerną bazę noclegową, liczne restauracje z regionalnym jedzienie, muzea i koncerty. Warto zatrzymać się tu chociażby na jedną noc.

Gruzja szczyt
Gruzja top

Podróż do Gruzji

Dla Polaków najłatwiej dostać się do Gruzji drogą lotniczą. Z miast takich jak Katowice czy Warszawa odlatują samoloty do Kutaisi i Tbilisi. Bilety możemy kupić w reguilarnych cenach (ok 400-500 zł w obie storny), jednak często zdarzają się wyjątkowe promocje, pozwalające na podróżowanie w obie strony za 200-250 zł.
Przed podróżą upewnijmy się, że nasz paszport posiada przynajmniej półroczną datę ważności. Polacy nie potrzebują żadnych wiz wjazdowych. Podczas odprawy celnej na lotnisku nasza twarz zostanie zeskanowana, a w paszporcie pojawi się pieczątka Gruzji. Podobną dostaniemy podczas wylotu z kraju.
Jaką walutę warto mieć przy sobie? W Polsce trudno o gruzińskie lari, dlatego warto mieć przy sobie dolary lub euro. Bez problemu wymienimy je w kantorach na miejscu.

Szykując się na trekinng warto zabrać ze sobą kilka cieplejszy ubrań i buty z twardą podeszwą. Pamiętajmy również o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego!

http://ultimate-demi.org/szkolenia-social-media-co-warto-o-nich-wiedziec/ https://mtsolutions.com.pl/taras-w-ogrodzie-jak-go-zaprojektowac/ noclegi augustów