Jeśli zmarszczki są czymś, czego nie chcesz dłużej oglądać w lustrze, nie ograniczaj się do domowej pielęgnacji, ale skorzystaj z profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym ze skuteczniejszych, a przy tym mało inwazyjnych, sposobów na zmarszczki, jest laserowe odmładzanie twarzy. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat tego zabiegu oraz podpowiadamy, gdzie go wykonać.

Jak działa laser na zmarszczki?

Laseroterapia to skuteczny i mało inwazyjny sposób na redukcje drobnych zmarszczek. Ich zadaniem jest kontrolowane uszkadzanie naskórka i skóry właściwej w celu pobudzenia procesów regeneracyjnych. W miejscu wprowadzonych przez laser zmian tworzą się nowe, zdrowe komórki. Wiąże się to głównie z intensywną produkcją kolagenu i elastyny w skórze – białek, które wpływają na zdrowy i młody wygląd skóry, ponieważ odpowiadają za jej jędrność i napięcie. Laserowe odmładzanie twarzy w widoczny sposób poprawia gęstość skóry.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Estell w Domu Mody Klif w Warszawie, efekty, jakie można osiągnąć po zastosowaniu lasera na twarz, to nie tylko redukcja zmarszczek, ale też lifting skóry i poprawa owalu twarzy. Zaawansowane urządzenia są w stanie przy okazji zniwelować blizny, przebarwienia, rozszerzone naczynka i inne zmiany skórne.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy przeprowadza wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej, który decyduje o doborze odpowiedniej technologii laserowej. Podczas zabiegu może być odczuwalny pewien dyskomfort, ale w większości przypadków zastosowanie znieczulenia nie jest konieczne, ponieważ nowoczesne lasery posiadają skuteczne systemy chłodzące. Wiązka światła podgrzewa głębokie warstwy skóry i mobilizuje je do intensywnej regeneracji.

Laser nie pozostawia po sobie blizn. Nie trzeba też przechodzić przez długą rekonwalescencję, jak po niektórych zabiegach chirurgicznych. Laserowe odmładzanie twarzy wykonuje się zazwyczaj w serii zabiegów, co pozwala na osiągnięcie długotrwałych efektów. Po kilku sesjach można zauważyć wyraźną poprawę jakości skóry – redukcję zmarszczek na czole, wokół ust i oczu.

Dokąd wybrać się na odmładzanie laserowe?

Na laserowe odmładzanie twarzy warto wybrać się do kliniki medycyny estetycznej o nieposzlakowanej opinii. Zabieg powinien być bowiem wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza przy użyciu certyfikowanego urządzenia. Efekty laserowego odmładzania twarzy w dużym stopniu zależą od jakości sprzętu i umiejętności specjalisty wykonującego daną procedurę. Każdą metodę poprzedza wstępna konsultacja i szczegółowy wywiad medyczny, w czasie którego lekarz informuje o szczegółach przebiegu zabiegu. Konsultacja jest konieczna również z tego względu, że światło laserowe może niekorzystnie wpływać na niektóre osoby, np. kobiety w ciąży i karmiące piersią. Lekarz przeprowadza z Pacjentem wywiad w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Laserowego odmładzania twarzy nie można również wykonywać podczas przyjmowania doustnych retinoidów oraz innych leków światłouczulających.

Szukasz kliniki medycyny estetycznej, w której bezpiecznie odmłodzisz twarz przy użyciu lasera? Wejdź na blog o medycynie estetycznej, aby uzyskać więcej informacji.