Zastanawiasz się, jak urządzić funkcjonalną kuchnię? Nie mogłeś trafić lepiej! Z myślą o wszystkich osobach szukających sposobu na stworzenie atrakcyjnego wizualnie i doskonale zorganizowanego wnętrza przygotowaliśmy krótki poradnik. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak urządzić funkcjonalną kuchnię!

Układ mebli

Czynnikiem mającym wpływ na komfort użytkowania kuchni ma układ mebli. W przestronnych kuchniach doskonale sprawdzi się zabudowa w kształcie litery U lub G. W projekcie dużej kuchni warto uwzględnić wyspę. W mniejszych pomieszczeniach praktyczniejsze będą meble ułożone w jednej linii lub w klasyczną „L-kę”. Standardowe szafki z półkami poszerz o praktyczne szuflady z pełnym wysuwem, kosze cargo, wysuwane półki znajdujące się na narożnikach.

Materiały

Wyposażenie kuchenne codziennie jest narażone na kontakt z wysoką temperaturą, wilgocią i zanieczyszczeniami, które mogą wpływać na jego kondycję. Jeśli nie chcesz, żeby nowe meble szybko niszczały, wybierz zabudowę wykonaną z solidnych materiałów. Obecnie największą popularnością cieszą się płyty MDF pokryte lakierem, folią albo akrylem. Powłoki zabezpieczają płytę, zapobiegają jej pęcznieniu i odkształcaniu. Co ważne, usunięcie z nich zabrudzeń jest dziecinnie proste. Szafki z drewna będą równie trwałe, ale bardziej wymagające (należy je regularnie impregnować).

Podpowiadamy, jak urządzić funkcjonalną kuchnię o nietypowym układzie

Nie wiesz, jak urządzić funkcjonalną kuchnię znajdującą się na poddaszu? A może wnęka nie pozwala na wstawienie do kuchni typowej zabudowy modułowej? Wydobyć maksymalny potencjał z pozornie nieustawnej przestrzeni pomoże Ci profesjonalista. Jeśli chcesz, aby nowa kuchnia była dopracowana w detalach i spełniała wszystkie Twoje potrzeby, skorzystaj z pomocy firm specjalizujących się w projektowaniu kuchni na wymiar.