Odżywianie jest kluczowym czynnikiem, wpływającym na zdrowie i dobre samopoczucie. Niezbędne jest dla wszystkich osób, niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzą. Osobom aktywnym dieta pomaga osiągać dobre wyniki, zwiększa siłę, wytrzymałość, dodaje energii. Bardzo ważne jest, aby spożywać zdrową żywność, czyli produkty jak najmniej przetworzone, bogate w witaminy, minerały i ważne składniki odżywcze. Sportowcy powinni zwrócić uwagę na odpowiednie proporcje białka, węglowodanów i tłuszczy. Muszą zadbać, aby w codziennej diecie znalazły się owoce i warzywa, które są wartościowym źródłem witamin, minerałów i błonnika, wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, zmniejszają ryzyko występowania wielu chorób. Bardzo ważne są produkty pełnoziarniste, chude mięso, ryby, a także duże ilości białka i  zdrowych tłuszczy nienasyconych, które są świetnym źródłem dobroczynnych kwasów tłuszczowych, witamin A i E oraz cennych minerałów m.in. cynku, potasu, selenu. Należy unikać fast foodów, pokarmów zawierających niezdrowe tłuszcze, bogatych w cukier i konserwanty. Dobrze skomponowana dieta pozwoli pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, uwidoczni mięśnie, a także zapewni energię i pozwoli wykonać intensywny i efektywny trening.

Jaka powinna być zdrowa żywność?

Zdrowa żywność to produkty naturalne, produkowane bez użycia chemicznych środków ochrony roślin, antybiotyków, hormonów, sztucznych nawozów, bez polepszaczy smaku i syntetycznych aromatów. Oprócz składu bardzo ważny jest sposób przyrządzania, który nie powinien być zbyt długi. Owoce i warzywa warto jeść na surowo, a inne składniki krótko gotować lub dusić. W dobrych sklepach można znaleźć wiele produktów, przyczyniających się do poprawy stanu zdrowia. Warto sprawdzać, czy posiadają certyfikaty, potwierdzające pochodzenie i jakość. Wysokiej jakości zdrową żywność można znaleźć w ofercie firmy 7Nutrition. Oferowane produktu są zdrowe, naturalne, wyróżnia je prosty skład oraz intensywny smak. Pomagają zadbać o zdrowie, dobry nastój, osobom aktywnym dodają energii i motywują do działania. Firma oferuje masła orzechowe, naturalne słodziki, oleje oraz zdrowe słodycze, pełne wartościowych składników.

Zdrowa żywność – ważny element zdrowia

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez słodkiej kawy czy herbaty. Niestety cukier jest szkodliwy, przyczynia się do nadwagi, wpływa negatywnie na zdrowie. Dobrą alternatywą jest Erytrytol 7Nutrition, który jest tak samo słodki jak cukier, ale nie zawiera kalorii. Uważany jest za jeden z najzdrowszych słodzików, powstaje w procesie naturalnej fermentacji. Pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów, zmniejsza ryzyko próchnicy. Polecany jest dla osób odchładzających się, które ograniczają kalorie i chcą zredukować tkankę tłuszczową. Może być stosowany w dietach niskokalorycznych i bezcukrowych. Ma zerowy indeks glikemiczy, jest odpowiedni dla diabetyków. Nie jest metabolizowany przez ludzki organizm. Erytrytol stosuje się tak samo jak cukier, nadaje się do gotowania, pieczenia oraz słodzenia. W przeciwieństwie do innych słodzików nie pozostawia obcych posmaków, wywołuje przyjemne uczucie chłodu w ustach. Zdrowym zamiennikiem kremów orzechowych jest masło orzechowe 7Nutrition Almond Butter Natura. To doskonałe źródło pełnowartościowych tłuszczy oraz białka, pozbawione sztucznych dodatków i konserwatorów. Ma wspaniały smak i aromat, dostarcza do organizmu wszystko, co najlepsze.