Polska

Karkonosze: zakochaj się w górach!

W Polsce mamy wiele pięknych pasm górskich, jednak z pewnością jednym z ciekawszych są Karkonosze, umiejscowione na południowym wschodzie kraju. Karkonosze są najwyższą partią Sudetów, zajmują ok. 650 kilometrów kwadratowych (w całości), w Polsce jest to 185 kilometrów kwadratowych. 

Karkonosze piękne i tajemnicze!

 

Największe miasta turystyczne po polskiej stronie Karkonoszy to Jelenia Góra, Karpacz i Szklarska Poręba. W każdym z tych miast znajdziemy bogatą bazę noclegową (hotele, pensjonaty, schroniska młodzieżowe, prywatne kwatery). Karpacz i Szklarska Poręba słyną jako kurorty turystyki zimowej – nie brak tu wyciągów i pięknych stoków narciarskich, które każdego roku odwiedzane są przez dziesiątki tysięcy turystów. Góry to jednak nie wszystko – w położonych w okolicy Cieplicach znajdziemy chętnie odwiedzane uzdrowisko.

Górskie atrakcje

Piesze wycieczki po Karkonoszach to jeden z najlepszych sposobów na to, aby spędzić tu urlop. Najpopularniejszym szczytem jest oczywiście Śnieżka (najwyższy szczyt Karkonoszy), na której szczycie znajdziemy złynne obserwatorium meteorologiczne. Szlaki na Śnieżkę prowadzą przede wszystkim z Karpacza. Drugim interesującym szczytem jest Szrenica – góra ta znana jest przede wszystkim z długiego stoku narciarskiego. Kierując się jednak szlakiem czerwonym ze Szklarskiej Poręby możemy spokojnie wspinać się w kierunku szczytu, odpoczywając w kolejnych schroniskach: Kamieńczyk, Hala Szrenicka. Wiele osób decyduje się także na dłuższy spacer z Michałowic czy spod Wodospadu Szklarki na Śnieżne Kotły. Ta wspaniała formacja przyciąga turystów i zachwyca!

Karkonosze śnieg
Karkonosze góry

Co poza górami?

Będąc w tej okolicy warto również wybrać się na wycieczkę do Kowar, a dokładniej: do zabytkowej kopalni uranu. Jej mroczna i tajemnicza historia z pewnością zafascynuje każdego turystę. Wewnątrz kopalni podziwiać będziemy również ciekawe formacje minerałów na ścianach. W Kowarach znajdziemy również starą sztolnię Liczyrzepa.

https://mtsolutions.com.pl zobacz wiecej https://yaymicro.pl