W dzisiejszych czasach istnieje szereg różnorodnych możliwości dzięki którym można pokusić się o pozyskanie samochodów ciężarowych wysokiej jakości. Są one szczególnie ważne dla przedsiębiorców posiadających własne firmy przewozowe. Spośród wszystkich możliwości powiększenia własnej floty korzystny leasing ciężarowych pojazdów wydaje się bardzo dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem. Na czym polega i dlaczego warto na niego postawić?

Leasing samochodów ciężarowych bez tajemnic 

W przypadku prowadzenia firmy bądź posiadania własnych działalności leasing pojazdów jest niezwykle wygodną i opłacalną formą finansowania samochodów – zarówno tych osobowych jak i ciężarowych. Zasady korzystania z leasingu są takie same dla wszystkich klientów. Otrzymują oni pojazd na określony czas opłacając comiesięczne raty często również wkładając w samochód wkład własny w wysokości od 0 do 20% w zależności od oferty. Najlepsze w leasingu jest to, że cały wkład pieniężny włożony w finansowanie pojazdu nie idzie na marne jak to jest w przypadku wynajmu. Pieniądze są niejako wkładane w spłacanie samochodu, który po zakończonym okresie leasingowania można wykupić za o wiele niższą cenę. Drugą opcją jest oddanie samochodu w rozliczenie i otrzymanie kolejnego samochodu na następny okres leasingowania, który bardzo często jest nowoczesny i ekonomiczny.

Jak widać leasing posiada już sporo atutów na samym ,,wejściu”. Jednak jednym z największych jest możliwość wliczenia pojazdu w koszty firmowe przez co leasingobiorca jest zwolniony z konieczności opłacania podatku VAT za posiadane auto. To spora redukcja kosztów, która na bardzo drogich samochodach ciężarowych jest istotnie widoczna.

Podsumowanie 

Jak widać leasing samochodów ciężarowych i osobowych może być bardzo opłacalny. Posiada wiele możliwości ułatwiających życie każdej firmy więc dlaczego z niego nie korzystać? Jedną z firm oferujących ciekawe propozycje leasingowania jest Grupa DBK, z której usług warto skorzystać!