Meble ogrodowe są podstawowym elementem wyposażenia każdego tarasu. Starannie dopasowane do charakteru przestrzeni meble stają się wyrazistą dekoracją nadającą aranżacji klasy. Wiosną w sklepach z wyposażeniem outdoorowym pojawia się ogrom ciekawych krzeseł, stolików, kanap i huśtawek wykonanych z naturalnych i sztucznych materiałów. W tym sezonie szczególną uwagę przyciągają komplety z rattanu. Czym charakteryzują się meble bijące w tym roku rekordy popularności? Jak o nie dbać, aby przez lata zachowały swoją nienaganną formę? Sprawdź!

Piękny ogród w stylu boho

Meble rattanowe zachwycą każdego fana stylu boho i kolonialnego. Plecione krzesła, stoliki i huśtawki o naturalnej, surowej formie wnoszą do przydomowej scenerii odrobinę tropikalnego słońca. Rattan jest naturalnym surowcem pozyskiwanym z giętkich pędów palm rotangowych rosnących w tropikalnych azjatyckich lasach. Meble plecione ręcznie z egzotycznego surowca są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Ażurowa struktura nadaje im subtelności. Nie przytłaczają kompozycji, więc świetnie sprawdzają się na niewielkich tarasach i balkonach. Doskonale komponują się z dodatkami i innymi meblami (na przykład stołami) z drewna.

Poszukiwania idealnych mebli zacznij od wizyty na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok. W kolekcji cenionego producenta znajdziesz szeroki wybór mebli ręcznie produkowanych z rattanu pozyskanego z roślin uprawianych na ekologicznych plantacjach zrównoważonego rozwoju.

Jak dbać o rattanowy komplet?

Pamiętaj o tym, że meble rattanowe wymagają odrobiny uwagi. Jeśli chcesz, aby nowe fotele dobrze służyły przez wiele lat, chroń je przed zalaniem. Rattan „nie lubi” nadmiernej wilgoci i mrozu, dlatego poza sezonem należy zabezpieczać meble w suchym, przewiewnym miejscu. Przed każdym sezonem należy je zaimpregnować specjalistycznym, bezbarwnym środkiem.