Polska

Jak najchętniej jeździmy na wakacje? Badania serwisu Momodo

Wakacje samotne czy może z kimś? Liczy się cena czy jakość? Aktywne czy może raczej czysty relaks? W ramach badania, przeprowadzonego na zlecenie serwisu Momondo, czyli popularną wyszukiwarkę hoteli oraz lotów, ponad 23 tysiące osób z 23 różnych państw zapytano o ich turystyczne nawyki. Odpowiedzi bywają zaskakujące.

Ogromne badanie wykonane na zlecenie Momondo skupiło się na tym, w jaki sposób planujemy nasze podróże oraz co robimy wyjeżdzając wreszcie na wakacje naszych marzeń. Nie zabrakło także pytań dotyczących najbardziej interesujących kierunków podróży. Najważniejsze decyzje wakacyjne podejmowane są wiosną, warto więc porównać swoje własne marzenia z tymi, które prezentują statystyczni Polacy. Bo to właśnie oni stanowili 1001 osób badanych. Sondaże dodatkowo poszerzono o dane pozyskane z analizy ponad 400 milionów wyszukiwań wykonanych za pomocą Momondo. Co z nich wynika?

Przede wszystkim to, iż najchętniej na wakacje jeździmy parami – w skali globalnej jest to ponad 66 proc respondentów. Mniej o ponad 20 proc. wybiera opcję wakacji z przyjaciółmi. Tym wolimy raczej o wakacjach opowiadać…

Gdzie najchętniej chcieliby spędzić swoje wakacje Polacy? Zdecydowanie w Europie. Największą popularność w ciągu roku zyskała portugalska Madera – zainteresowanie zwiększyło się w ciągu 12 miesięcy aż o 158 procent! Nic dziwnego, iż właśnie ta wiecznie zielona wyspa znalazła się w TOP50 najczęściej wyszukiwanych miejsc. Bardzo popularnym kierunkiem w skali światowej pozostaje Bangkok, który wybierany jest z powodu stosunkowo niskiej ceny pobytu oraz doskonałego jedzenia. Nie bez znaczenia jest także atmosfera oraz bujne nocne życie i fakt, iż pogoda tam właściwie nigdy się nie psuje.

Choć Momondo w swoich badaniach nie interesowało się szczególnie rynkiem lokalnym, w Polsce wyraźnie widać zwiększone zainteresowanie podróżami krajowymi. Bardzo często na urlopy decydujemy się nawet w niewielkiej odległości od domu – to co się zaś liczy to świetna jakość usług hotelowych, na którą zresztą zwracamy coraz większą uwagę. Dobrym przykładem miejsca, które stanowi popularną wakacyjną destynację jest Hotel Ossa Congress & Spa, który znajduje się zaledwie godzinę drogi od Warszawy czy Łodzi. Bliskość aglomeracji sprawia, iż chętnie wybierane jest przez tych, którzy w wakacjach szukają przede wszystkim doskonałego, całkowitego relaksu – tak we dwoje, jak i całą rodziną.

Kiedy jednak planujemy wyjazdy poza kraj, zaczynamy przede wszystkim od zakupy biletów lotniczych – czekając na optymalną cenę, decydujemy się na kupno lotów zwykle ponad 2 miesiące od wyjazdu. Dopiero w drugiej kolejności wybieramy hotel, a na naszą ostateczną decyzję wpływ ma przede wszystkim stosunek ceny do jakości ocenianej opiniami innych osób w przeróżnych serwisach turystycznych.

Wakacje, choć jeszcze odległe, warto zacząć planować już dziś. W tym momencie roku liczyć bowiem możemy za największe zniżki i najbardziej atrakcyjne oferty.

http://cycnesa.org/nowoczesny-zestaw-sztuccow/ http://m34.pl noclegi augustów