W obecnych czasach wysoka pensja nie jest jedynym czynnikiem, który przyciąga i utrzymuje na długo pracownika w firmie. Konieczne są inne bonusy i udogodnienia, które pozwolą na zbudowanie trwałych więzi i pozytywnych relacji pomiędzy firmą a pracownikiem. Jednym z takich właśnie udogodnień jest darmowy przewóz pracowników.

Czym jest przewóz pracowników?

Jest to po prostu zapewnienie wszystkim lub części zatrudnionych osób transportu do pracy i do domu. W zdecydowanej większości spotkać się z nim można w sytuacji wykonywania pracy ruchomej, czyli nierealizowanej w siedzibie firmy. Coraz częściej jednaka taka forma dowozu pracowników realizowana jest również do głównej siedziby firmy i przyjmuje postać dodatkowego benefitu dla pracowników. W takiej sytuacji wynajmowany jest specjalny bus lub autobus, który na z góry ustalonych trasach podejmuje pracowników i dowozi ich do pracy.

Jakie są najważniejsze korzyści płynące z przewozu pracowników?

Przede wszystkim wspomnieć trzeba na początku, że zapewnienie transportu pracownikom nie jest w żadnym stopniu obowiązkiem dla pracodawcy. Jest to z jednej strony jego dobra wola, lecz z drugiej również inwestycja. Jak się bowiem okazuje, ponosząc koszty na wynajem transportu i opracowanie tras, możliwe jest uzyskanie naprawdę wielu ciekawych korzyści.Jakie są zatem najważniejsze zalety dla pracodawcy? Przede wszystkim wspomnieć w tym wypadku trzeba o możliwości zatrudnienia lepszych pracowników. Taki dodatek przyciągać będzie o wiele większą liczbę kandydatów do pracy, a to oznacza, że łatwiej będzie znaleźć tych najlepszych. Oczywiście dużą zaletą jest także gwarancja dotarcia wszystkich pracowników na czas.Jak to natomiast wygląda ze strony osób pracujących w takiej firmie? Oczywiście kluczowe dla nich jest to, że nie będą ponosili dodatkowego kosztu za dojazd. Wiele osób z tego powodu rezygnuje nawet z posiadania auta. Dodatkowo na uwadze należy mieć, że takie rozwiązane jest po prostu o wiele wygodniejsze niż samodzielne prowadzenie auta.