Czym są obrzeża gabionowe? Sformułowanie, które mówić może niewiele. Tak naprawdę jest to coś, co każdy widział już przynajmniej kilka razy. Obrzeża, które wykorzystywane były tylko na określonych terenach, coraz lepiej zaczynają poczynać sobie na terenach prywatnych. Co należy dokładnie o nich wiedzieć?

Konstrukcja z metalowej siatki

Obrzeża gabionowe (lub w skrócie gabion) to konstrukcja w całości wykonana z metalowej siatki. W swojej formie przypominać one może metalową klatkę. Całość napełnia się ciężkim materiałem. Mogą to być nawet zwykłe kamienie, ale na ogół używa się bardziej dekoracyjnego kruszcu – np. żwiru, gruzu, itd. 

Do niedawna gabiony użytkowane były na terenach przynależących do wojska, czy też do wzmacniania skarp, brzegów rzecznych. Teraz stają się one również elementem dekoracyjnym na wielu posesjach. Wykonuje się z nich nie tylko ogrodzenia dookoła domu, ale również specjalne ozdoby na ogrodzie.

Dlaczego warto kupić takie obrzeża gabionowe?

Może i nie są one jeszcze aż tak powszechnie dostępne, ale wystarczy zajrzeć m.in. na https://obrzezeogrodowe.pl/, aby móc bez problemu kupić gabion w dobrej cenie.

Dlaczego warto poświęcić mu chwilę uwagi? Chociażby dlatego, aby móc wykonać solidne ogrodzenia/obrzeża ogrodowe. W szczególności, jeżeli zależy komuś na stworzeniu skalniaka. Obrzeża gabionowe pomogą utrzymać wszystko w jednym miejscu. 

Gabiony można również wyłożyć dookoła miejsca, gdzie wysypana jest kora, czy też wysiany trawnik. Można mieć pewność, że ani kora, ani trawnik nie będą “próbowały” przedrzeć się na drugą stronę.

Klatki gabionowe – wysokie – są naprawdę solidnie wykonane. Wypełnione równie solidnym kruszcem, są w stanie zapewnić bezpieczeństwo na posesjach prywatnych. Dodatkowo, należy uwzględnić również element estetyczny – zarówno, jeżeli chodzi o ogród, jak również o teren dookoła domu. Gabiony świetnie wpisują się w naturalne otoczenie, stwarzając ze wszystkim jednolitą całość. Warto więc kupić taką klatkę metalową, którą wypełni się ozdobnym kruszcem.