Polska

Pieniny wspólnie z rodziną – co warto zobaczyć?

Szczawnica to jedno z najbardziej urodziwych miast na południu Polski: otoczone górami i oplecione przez krystaliczne wody Dunajca stanowi punkt wycieczek rodzin z dziećmi. Na jakie atrakcje i ułatwienia mogą liczyć zwiedzający? Jak zwiedzać Pieniny wspólnie z rodziną?

Pieniny wspólnie z rodziną- spływ Dunajcem

Szczawnica kojarzona jest przede wszystkim ze spływami Dunajcem. Obecnie jest to jedna z największych atrakcji tego regionu, gdyż pozwala na kontakt z przyrodą, a jednocześnie daje niezapomniane wrażenia. Spływy organizowane są przez doświadczone firmy, a turyści mogą skorzystać z busów, które w cenie biletu dowiozą ich na miejsce rozpoczęcia spływu. Spływy organizowane są od kwietnia aż do października, a sama wycieczka trwa około dwóch godzin. Bez wątpienia atrakcją jest także sam flisak, który na tratwie opowiada klientom najciekawsze wydarzenia tego regionu.

 

Uzdrowisko Szczawnica

Szczawnica jest miejscowością uzdrowiskową, w której oferowane są przede wszystkim wody lecznicze. Największą atrakcją jest dawny dom zdrojowy, który aktualnie odremontowany zachęca do oglądania zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Na parterze budynku znajduje się pijalnia wód, w której oferowanych jest 6 wód leczniczych.

pieniny wspólnie z rodziną - wypoczynek
Pieniny wspólnie z rodziną- Dunajec

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole uznawany jest za jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Polsce. Znajduje się on w niedalekiej odległości od Szczawnicy, w miejscowości Jaworki. Rodzice z dziećmi bez obawy mogą wybrać się w te okolice – ścieżki piesze są odpowiednio utwardzone a w miejscach bardziej stromych czy eksponowanych zamontowane są stabilne bariery ochronne.

 

Deptak miejski

W Szczawnicy warto wybrać się na miejski deptak, gdzie w sezonie letnim znajdziemy wiele stoisk z pamiątkami, słodkościami, chłodnymi napojami. Również tutaj organizowane są liczne zabawy dla dzieci – wiele firm oferuje możliwość skorzystania z dmuchanych zamków do skakania czy innych atrakcji dla dzieci.

Jak dostać się w Pieniny? Jeśli podróżujemy samochodem wystarczy kierować się w stronę Szczawnicy czy Krościenka. W przypadku podróży autobusowej najlepiej dostać się początkowo do Krakowa – stąd z dworca głównego co chwilę odjeżdzają autokary w Pieniny.

http://raildude.pl/zadecyduj-jakie-oswietlenie-na-taras-kupic/ http://zen-satori.org/rozne-formy-ubezpieczenia-dla-kierowcow/ https://promyana-bg.org/kursy-online-najlepsza-opcja-na-nauke/