Europa

Podróż przez Rumunię – zdjęcia

Podróż przez Rumunię to ciekawy sposób na nietuzinkowe wakacje – kraj ten obfituje w liczne bogactwa naturalne, takie jak pasma górskie czy morze. Wybierają się w te okolice możemy liczyć nie tylko na gościnność mieszkańców, ale i na wyjątkowe jedzenie czy dobre ceny.

Podróżując przez Rumunię warto odwiedzić największe atrakcje: Bukareszt, zamek Vlada Palownika, wspaniałe wybrzeże Morza Czarnego, wesoły cmentarz. Przemierzając kraj samochodem czy na motocyklu warto również zwracać uwagę na przyrodę – Rumunia to enklawa wielu ciekawych gatunków zwierząt i roślin.

Podróżując przez Rumunię nie raz przekonamy się o gościnności jej mieszkańców. Warto rozmawiać z tubylcami i to właśnie ich pytać o przydatne wskazówki.
Popularnym językiem obcym w Rumunii jest angielski – wiele młodych osób posługuje się nim płynnie. Innymi przydatnymi językami są: włoski i francuski.

Podróż przez Rumunię – fotogaleria!

Granica na Dunaju
podróż przez Rumunię – naturalna granica
Lasy i góry
podróż przez Rumunię – droga w górach

 

 

droga w górach
podróż przez Rumunię – góry

Trasa Transfogaraska uważana jest za jedną z najbardziej malowniczych w Europie. Co roku tysiące kierowców zmierza w te strony po to, aby zmierzyć się z licznymi zakrętami i niebezpieczeństwami. Warto pamiętać, że na szczycie czekają na nas liczne bazary z jedzeniem i ciepłymi napojami oraz hotel.
Trasa Transfogaraska zamykana jest na okres zimowy – przejechać nią można od maja/czerwca do października.

jazda przez góry
Podróż przez Rumunię – przełęcze
motocykl droga
Podróż przez Rumunię – motocykl
Sigsoara
Sigsoara
podróż przez Rumunię - cementary
podróż przez Rumunię – cmentarz

 

 

Sprawdź również nasze poprzednie wpisy o Rumunii:

Rumunia – ciekawy kraj blisko nas

Rumunia na motocyklu – przydatne wskazówki

http://naropa2016.org/nowoczesny-naroznik-tarasowy/ http://mebledokuchni.net.pl/kuchnia-w-stylu-orientalnym-jak-ja-zaaranzowac/ http://capitalareafriendsoftransit.org/okno-fix-innowacyjna-stolarka-okienna/