Polska

Poznaj Beskid Śląski!

Beskidem Sląskim nazywamy pasmo górskie, stanowiące element Beskidów Zachodnich. Historycznie obszar ten obejmuje region należący do Górnego Śląska, Część wschodnia i południowo-wschodnia należy do Małopolski. Beskid Śląski należy do najczęściej odwiedzanych pasm górskich, a wynika to przede wszystkim z dobrej infrastruktury dojazdowej oraz licznych ośrodków narciarskich.

Czy Beskid Śląski da się lubić?

Zdecydowanie tak! Warto wspomnieć, że kierując się na południe Polski, mijając Goczałkowice-Zdrój, przed naszymi oczami zaczyna rozwijać się wspaniała, górzysta panorama tego regionu. Planując urlop w okolicach Bielska-Białej czy Szczyrku możemy w pełni korzystać z możliwości, jakie daje to pasmo!

Dla miłośników pieszych wędrówek

Zdecydowanie największą grupą korzystającą z obszaru Beskidu Śląskiego przez cay rok są turyści piesi. Liczne szlaki piesze, poprowadzone pomiędzy kolejnymi szczytami i doskonale oznaczone pozwalają sprawnie i bezpiecznie poruszać się dalej na południe. Do dyspozycji turystów oddano również liczne schroniska górskie, np. na Błatniej, Szyndzielni, Klimczoku, pod Baranią Górą, na Skrzycznem. Warto dodać, że to właśnie Szyndzielnia jest jednym z najliczniej odwiedzanych szczytów. Wpływa na to fakt, że pod jej zbocza dojeżdża komunikacja miejska Bielska-Białej, ale także to, że na szczyt można wjechać także koleją gondolową.

Beskid Śląski szczyt
Beskid Śląski widok

Dla narciarzy

Beskid Śląski to także raj dla narciarzy, którzy nie chcą jeździć daleko w poszukiwaniu idealnych stoków. Kierując się na południe od Bielska-Białej trafiamy na stoki: pod Dębowcem, w Soszowie. Dodatkowym ułatwieniem jest rozbudowana baza turystyczna – narciarze mogą zaplanować kilka dni na szaleństwo na stokach.

Dla rowerzystów

Beskid Śląski to także idealne miejsce dla rowerzystów! Poza możliwością poruszania się po licznych szlakach rowerzyści od niedawna mogą korzystać także ze specjalnych ścieżek enduro, stworzonych w masywie Koziej Góry. Miłośnicy enduro i MTB podkreślają, że to pierwsza tego typu inicjatywa w województwie. Na ścieżkach o różnorodnym stopniu trudności odbywają się także zawody.

Dowiedz się więcej o innych pasjonujących pasmach w Polsce:

Piękne Góry Sowie

Poznaj Pieniny

http://susiemakessupper.com/jak-prowadzic-marke-w-wirtualnym-swiecie/ http://merikotka.com/w-poszukiwaniu-idealnych-garnkow-kuchennych/ http://o-kultury.pl