Europa

Rumunia – ciekawy kraj blisko nas!

Rumunia – daleko i blisko!

Rumunia to bez wątpienia jeden z najciekawszych krajów europejskich. Posiada ona wspaniałą historię oraz naturalne bogactwa, a jej historia współczesna sprawiła, że usłyszał o niej cały świat. Co warto wiedzieć o Rumunii?

Góry, morze, wspaniali ludzie

Bez wątpienia kraj ten posiada wszelkie skarby naturalne, które pozwalają myśleć o niej jako o miejscu odpowiednim do wypoczynku. Dostęp do Morza Czarnego oraz długa linia brzegowa sprawia, że co roku liczni turyści pojawiają się tutaj w celach wypoczynkowych. Poza najbardziej znaną Konstancą turyści cenią sobie również nieco mniejsze miejscowości, w których z pewnością zasmakować można kameralnej atmosfery.

Kraj ten to również wspaniałe pasma górskie, należące do Karpat. To również te okolice kojarzone są z legendą o krwawym hrabim Drakuli, który miał swoich oponentów wbijać na pale oraz pić ludzką krew w celu zachowania wiecznej młodości. Góry Fogaraskie cenione sa również przez miłośników motoryzacji – znajduje się tam jedna z najpiękniejszych dróg na świecie, prowadząca przez liczne przełęcze, zakręty.
Bez wątpienia Wlad Palownik ( bo tak właśnie nazywał isę faktycznie włodarz o mrocznej historii) jest jednym z najlepszych towarów eksportowych w tym kraju. Drugim jest niedawny dyktator i jego małżonka, którzy w przeciągu kilkudziesięciu lat doprowadzili kraj na skraj przepaści. Obalenie dyktatora i jego żony w roku 1989 rozpoczęło nowy okres w życiu mieszkańców.

A może na motocyklu?

Kraj ten ceniony jest w ostatnich latach przede wszystkim przez motocyklistów. Wspaniałe trasy prowadzące przez górskie szczyty oraz przełęcze zapierają dech w piersiach. Dodatkowo w kraju nie brakuje bogatej bazy turystycznej.

Rumunia droga
Rumunia trasa

Podróżując przez Rumunię z pewnością uderzy nas dużą bieda poza wielkimi miastami oraz liczne śmieci. Warto jednak mieć na względzie to, że kazdy powracający z Rumunii zwraca uwagę przede wszystkim na wielką gościnność tubylców. Pomimo ubóstwa są oni niezwykle gościnni, pomocni i życzliwi dla zagranicznych turystów. Warto odwiedzić ten kraj!

https://herniatedlumbardisc.net/kupno-nowego-samochodu-jakie-ubezpieczanie-wybrac/ https://aappulications.org/ciekawy-przedpokoj-czy-to-mozliwe/ noclegi augustów