Europa

Sardynia da się lubić!

Sardynia to druga co do wielkości wyspa Morza Śródziemnego. Administracyjnie należy do Włoch i bez wątpienia poczujemy się tu jak na prawdziwych, włoskich wakacjach!

Sardynia zaliczana jest obecnie do najgorętszych kierunków turystycznych minionego sezonu. Powodów jest wiele: wyspa oferuje bogate zaplecze turystyczne, stanowi doskonałe miejsce zarówno dla osób aktywnych, rodzin z dziećmi czy osób szukających przygód. Dodatkowo dostaniemy się na nią promami, samolotem czy statkami. Z pewnością warto rozważyć pobyt w tym wyjątkowym miejscu! My odwiedziliśmy ją podczas rejsu GENOA!

Czy Sardynia to miejsce dla nas?

Wyspa słynie przede wszystkim ze swojego wyjątkowego wybrzeża: znajdziemy tu skaliste i urwiste zbocza, wyjątkowe zatoki, ale i wspaniałe plaże zaskakujące czystością. W pobliżu wybrzeża dostrzeżemy również wiele pomniejszych wysepek. Podzwrotnikowy śródziemnomorski klimat sprawi, że turyści będą mogli cieszyć się tu długim latem i krótkimi, wilgotnymi zimami. To idealne miejsce na zaplanowanie wczasów!

Co warto zobaczyć?

Sardynia to przede wszystkim piękne plaże – turyści mogą cieszyć się łagodnymi zejściami do morza oraz krystalicznie czystą wodą. Dla wielu to dosyć, aby uznać wakacje za w pełni udane. Na wyspie spotkamy jednak wiele zabytków kultury antycznej! Na największą uwagę zasługują nuragi, czyli megalityczne warowne wieże obserwacyjne, których na wyspie może być nawet 7 tysięcy. Wyspa traktowana jest również jako mekka dla wspinaczy – liczne skały wapienne, bazaltowe i granitowe tworzą idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Oczywiście warto także przespacerować się po większych i mniejszych miasteczkach wyspy, poznając ich sekrety i uroki. Postawmy na relaks – zamiast szukać zabytków usiądźmy wygodnie w jednej z kawiarni i tak samo jak mieszkańcy: cieszmy się urokiem wakacji!

Sardynia mury
Sardynia auto
Sardynia miasto
Sardynia widok

Co warto zjeść?

Wyspa jest kwintesencją tego, co w klimacie śródziemnomorskim najwspanialsze. Przebywając na wyspie możemy kosztować nie tylko wspaniałych, dojrzałych cytrusów, ale i winogron, oliwek i wspaniałych serów wyrabianych z koziego mleka. Znajdując się pod wpływami Włoch nie sposób nie spróbować chociaż raz wspaniałej pizzy czy makaronów podawanych w tych okolicach przede wszystkim z owocami morza. To prawdziwa uczta dla smakosza!

Sardynia sea
Sardynia morze

Poznaj nasze wcześniejsze wpisy dotyczące rejsu GENOA:

Ciekawe miejsca w Palermo na Sycylia

Genua – perła na mapie Włoch

https://pier-agence.com/nowoczesne-wyposazenie-kuchni/ http://godrejmeridien-gurgaon.com/prawnik-twoj-partner-w-procesie-rozwodowym/ http://capitalareafriendsoftransit.org/okno-fix-innowacyjna-stolarka-okienna/