Europa

Serbia – co warto o niej wiedzieć?

Serbia to obecnie jeden z najchętniej odwiedzanych krajów w Europie. Popularność wynika nie tylko ze stale polepszającej się infrastruktury turystycznej, ale też z licznych zabytków i atrakcji czekających na przyjezdnych. Co warto wiedzieć o tym kraju? gdzie się zatrzymać?

Serbia – tuż za rogiem!

Serbia jest krajem położonym na półwyspie Bałkańskim. Przez wieki kraj ten wstrząsany był licznymi przewrotami oraz najazdami (głównie ze strony Imperium Osmańskiego). Do niedawna Serbia kojarzona była również wyłącznie z ostatnimi wojnami bałkańskimi, które ostatecznie pogrzebały ideę Jugosławii i wspólnoty państw południowosłowiańskich.

Obecnie Serbia to kraj silnie rozwijający się, borykający się jednak również z wewnętrznymi problemami. Duża korupcja w rządzie oraz próba rozliczenia się z niechlubną przeszłością sprawia, że Serbowie jak nikt inny nie czują się swobodnie pośród innych, europejskich krajów. Na szczęście coraz liczniejsza rzesza turystów sprawia, że opinie o tym kraju są coraz lepsze, a sami Serbowie przyjmują wszelkich gości niezwykle serdecznie.

Co warto zwiedzić w Serbii? Co zjeść?

Przede wszystkim Belgrad!

Belgrad to stolica Serbii i jednocześnie największe miasto w kraju. To również kierunek, który obierają wszelcy turyści poszukujący wiedzy na temat tego państwa, zwyczajów. Belgrad od niedawna określany jest również imprezową stolicą Europy – wszystko za sprawą licznych klubów oraz możliwości aktywnego spędzenia czasu. Do najpopularniejszych miejsc turystycznych w Belgradzie zalicza się Kalemegdan, cerkwie św. Sawy, dzielnicę Zemun.

W Belgradzie bez trudu znajdziemy liczne hotele, hostele, pensjonaty – wśród nich każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie.

Wśród innych, wartych odwiedzenia miejsc wymienia się również Nowy Sad, który został nominowany do bycia Europejską Stolicą Kultury w roku 2021. To piękne miasto przyciąga przede wszystkim ze względu na liczne zabytki.

Serbia miasto
Serbia belgrad

Podróż Dunajem

Dunaj płynący przez Serbię to cudo samo w sobie. Już podczas zbliżania się do granicy rumuńsko-serbskiej będziemy przemieszczali się długą drogą ciągnącą się wzdłuż dwóch pasm górskich przedzielonych niezwykle szerokim Dunajem. Ze względu na swoją długość oraz głębokość rzeki w Serbii często wykorzystywany jest transport barkami, a sami turyści mogą zdecydować się na rejs statkiem wycieczkowym.

http://tomaszkubis.pl https://wingate.biz/pozycjonowanie-witryn-internetowych-dlaczego-jest-tak-wazne/ http://zen-satori.org/funkcjonalne-meble-outdoorowe-naroznik-tarasowy/