Polska

Spacer po Krakowie – Kraków królów

Kraków nie bez powodu nazywany jest miastem królów – to właśnie tutaj urzędowali królowie Polski w czasach, kiedy Kraków był stolicą. Obecnie miasto to jest jednym z najchętniej odwiedzanych Europie. Turystów przyciągają liczne zabytki, ale i niesamowita historia tego miejsca. Co warto zwiedzić? Zapraszamy na spacer po Krakowie!

Spacer po Krakowie – odkryj jego tajemnice!

Kraków kojarzony jest przede wszystkim ze wspaniałym Rynkiem. To własnie tutaj udają się turyści podczas pierwszego dnia pobytu. W tym wspaniałym miejscu znajdziemy przede wszystkim majestatyczny kościół mariacki, z którego o pełnych godzinach rozbrzmiewa hejnał. Legenda o hejnaliście powinna być znana każdemu przyjezdnemu! Dzisiaj hejnaliści machają do zgromadzonych na Rynku osób po zakończeniu gry.

Rynek to także Sukiennice – dawniej było to miejsce wystawiania kramów sukiennych, gdzie mieszkańcy mogli zakupić materiały, ale i inne przedmioty. Przez wieki rola Sukiennic nie zmieniała się, obecnie w ich wnętrzu także znajdziemy liczne kramy z biżuterią oraz pamiątkami.

Rynek to także miejsce idealne dla osób pragnących nacieszyć się atmosferą miasta. Ciągły gwar oraz liczne restauracje i kawiarnie otwarte do późnych godzin nocnych sprawiają, że to właśnie tutaj najchętniej spędzają czas turyści.

Wawel

Wzgórze Wawelskie to jeden z najbardziej rozpoznawanych punktów w tej częsci Europy. Znajduje się on przy zakolu Wisły, a na jego szczycie umieszczone są: Zamek Królewski oraz Bazylika Archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława. Współcześnie Zamek na Wawelu pełni funkcję zabytkową – dla turystów udostępniane są stałe i czasowe wystawy. Dla Polaków Wawel to przede wszystkim miejsce pochówki najznamienitszych Polaków: królów, polityków, artystów.

Spacer po Krakowie barki
Spacer po Krakowie rzeka

Spacer po Krakowie – dzielnica Kazimierz

Od XIV do XIX wieku Kazimierz był samodzielnym miastem, a w jego północno-wschodniej części żyli przede wszystkim krakowscy Żydzi. Przez wiele wieków dzielnica ta stanowiła niesamowity tygiel kulturowy, w którym obok siebie żyli pracowali wyznawcy judaizmu i chrześcijanie. Obecnie Kazimierz to ważny element na mapie miasta – stanowi wspaniały zabytek kultury żydowskiej i świadectwo tego, czego dopuścili się naziści w XX wieku. Spacerując po Kazimierzy bez trudu znajdziemy liczne pamiątki po jego dawnych mieszkańcach, liczne synagogi i miejsca kultu. Wśród zachowanych obiektów religijnych wymienia się obecnie synagogi: Remuh, Starą, Wysoką, Poppera, Izaaka.

 

http://burofluo.com zobacz tu http://digital-system.pl/problem-z-odchudzaniem/