Polska

Trójmiasto zimą – czy warto je odwiedzić?

Trójmiasto poza sezonem!

Pomorze zimą wydaje się być dla większości Polaków nieatrakcyjne. Ściągają oni tu dopiero wraz z czerwcem i otwarciem sezonu letniego. Okazuje się jednak, że trójmiasto oferuje znacznie więcej niż tylko rozgrzane plaże i tłok w sezonie. Warto odwiedzić te okolice również zimą, aby przekonać się, jak piękne są również poza największym zainteresowaniem turystycznym. Co warto zobaczyć w trójmieście zimą?

Bałtyk zimą – koniecznie skosztuj dorsza!

Największą atrakcją pomorza jest oczywiście Bałtyk. Będzie zaskoczeni wybierając się na Mierzeję Wiślaną czy na Hel, widząc puste miasteczka oraz plaże. To jednak wspaniałe miejsce na spacer i podziwianie zimowej aury. Warto także pamiętać, że to właśnie zimą dorsz jest najsmaczniejszy. Ryby podawane latem są najczęściej mrożone (wynika to z zakazu połowów latem). Spacery po plaży zimą pozwolą dostrzec zupełnie inne oblicze tego zakątka Polski! Niestety, latarnia morska na Helu zimą nie jest udostępniona do zwiedzania.

Wyprawa na Hel to także szansa na odwiedzenie fokarium (otwarte cały rok), jak i Rejonu Umocnionego. Z pewnością znajdziemy na półwyspie również kilka sklepów z pamiątkami.

muszle
Trójmiasto piasek
Trójmiasto snieg
Trójmiasto falochron
Trójmiasto piasek
Trójmiasto shells

A może Gdańsk?

Gdańsk uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Również zimą nie traci swojego uroku, a zapaleni fotografowie powinni widzieć, że zimą jest tam znacznie mniej ludzi, co sprawi, że zdjęcia będą lepsze!

W gdańsku warto wybrać się na starówkę i podziwiać wspaniale odrestaurowane kamienice. Osoby niebojące się chłodu powinny również odwiedzić gdańskie Zoo, wieżę widokową Pachołek. Miłośnicy architektury z pewnością ucieszą się będąc w oliwskiej Katedrze. To tutaj w dni wolne odbywają się krótkie koncerty organowe.

Trójmiasto bursztyn
Trójmiasto uliczka
Trójmiasto stare miasto
Trójmiasto trójząb
https://eltying.com.pl/wysokiej-jakosci-zestaw-garnkow/ https://banbanbook.com/nauka-jazdy-konnej-od-podstaw/ http://capitalareafriendsoftransit.org/okno-fix-innowacyjna-stolarka-okienna/