Stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej wymaga nie tylko zapewnienia wysokiej jakości nawierzchni, remontowanej kiedy jest potrzeba. Aby zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym, konieczne jest też wykorzystanie odpowiednich oznaczeń: znaków drogowych, tablic informacyjnych.

Kiedy niezbędne są tymczasowe znaki na drogach?

Oznaczenia drogowe tymczasowe stosowane są najczęściej w trakcie wykonywania prac remontowych, ale też przy przebudowie większych węzłów komunikacyjnych. Dzięki nim możliwe jest znacznie wcześniejsze poinformowanie kierujących o zaistniałych trudnościach na drodze. Takie oznaczenia są niezwykle ważne – dają możliwość zmniejszenia prędkości i skupienia się na utrudnieniach, które znajdują się przed kierującym. Tymczasowe znaki informują o zmianie organizacji ruchu, nakazują zmniejszenie prędkości, mogą też informować o znacznych utrudnieniach. Odpowiednie znaki pozwalają też na stworzenie tymczasowego pasa ruchu – jest to niezbędne podczas naprawy nawierzchni. Zmiana organizacji ruchu w czasie remontów może dotyczyć stworzenia kontrpasa lub też stworzenia sygnalizacji tymczasowej i tzw. wahadła.

Baza pod znaki drogowe – element niezbędny do czasowej instalacji znaków

By możliwe stało się tymczasowe oznakowanie miejsc niebezpiecznych na drodze czy też przeprowadzanych prac remontowych, konieczna okaże się baza pod znak drogowy. Podstawa pod znaki drogowe jest elementem, który pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników drogowych – dzięki niej dany znak czy tablica może stanąć w dowolnym miejscu: na poboczu, na drodze. Warto wspomnieć, że bazy pod znaki drogowe to uniwersalne podstawy, z których korzysta się także podczas eventów czy koncertów. Bazy pozwalają na montowanie barierek.

Wysokiej jakości bazy pod znaki drogowe

Jak tworzone są bazy pod znaki drogowe? Bazy takie oferuje m.in. marka Nicrobase, która w swoim katalogu proponuje bazy o wadze 20 i 30 kg. Istotną informacją jest fakt, że bazy takie tworzone są z materiałów pochodzących z recyklingu. Oznacza to, że ich produkcja wspiera odnowę środowiska naturalnego i nie wpływa na jego degradację. Podstawy pod znaki drogowe i tablice informacyjne Nicrobase wyróżniają się również uniwersalnymi otworami do montowania znaków. Atutem jest również fakt, że podstawy Nicrobase mogą być łączone modułowo, co pozwala na stworzenie stabilnej podstawy pod większe tablice informacyjne.