Europa

Valldemossa – Atrakcje turystyczne czyli co warto zobaczyć na Majorce

Piękna Valldemossa to jedno z najbardziej urokliwych miejsc Majorki. Próżno szukać tu głośnych dyskotek. Turyści przyjeżdżają tutaj aby poznać historię miasteczka, zwiedzić zabytkowy klasztor i poczuć magię tego miejsca. 

Valldemossa okazała się być kolejnym miejscem, które udało nam się zwiedzić podczas wspaniałego rejsu GENOA.

Zabytkowy klasztor w górach

Niewielkie miasteczko, położone wśród gór Sierra de Tramuntana, jest często odwiedzane przez turystów . Znajduje się prawdziwa perła architektoniczna, dawny klasztor kartuzów. Klasztor, wybudowany został w XIV wieku, początkowo służył jako pałac chorowitego władcy, króla Sancho I. Król chorujący na  astmę stwierdził, że w górach czuje się lepiej, a oddychanie przychodzi mu z łatwością. Aż do swojej śmierci spędzał w zamku większość czasu, aż do swojej śmierci. Wtedy właśnie piękna budowla została przekazana kartuzom, którzy przekształcili go w klasztor.

Valldemossa – zwiedzanie klasztoru

Klasztor w górach znany jest z kilku atrakcji: przede wszystkim jest to zabytkowa apteka, w której podziwiać możemy przyrządy do sporządzania lekarstw i mikstur. Poza apteką turyści mogą również obejrzeć zrekonstruowaną, oryginalną celę zakonną, w jakiej z XIV wieku żyli kartuzi. W klasztorze nie brakuje również wystawy wspaniałej porcelany wytwarzanej na wyspie, z charakterystycznymi, niebieskimi malunkami.

Valldemossa historia
Valldemossa budynki

Fryderyk Chopin i George Sand

Dla polskich turystów Valldemossa jest szczególnym miejscem – to właśnie tutaj zatrzymał i się i tworzył Fryderyk Chopin. Na wyspę przybył ze swoją kochanką, francuską pisarką George Sand. Para wraz z dziećmi Sand zatrzymała się właśnie w klasztorze. Wielki kompozytor szybko jednak zacząć narzekać na warunki panujące w miasteczku – pomimo sprzyjającego klimatu deszczowa pogoda nie wpływała dobrze na jego chore płuca. Dodatkowo zamówiony wcześniej fortepian nie dotarł, musiał więc tworzyć na starym, miejscowym pianinie. To właśnie tu powstało preludium Des-Dur Deszczowe.

Czytaj inne nasze artykuły z rejsu GENOA:

Czym zachwyci Cię Majorka?

Sardynia da się lubić!

http://thenaacotruck.com/lampiony-na-balkon-nowoczesne-oswietlenie-miejsca-wypoczynkowego/ http://capitalareafriendsoftransit.org/okno-fix-innowacyjna-stolarka-okienna/ https://benmizrachi.com/rodzaje-okien-jaka-stolarke-okienna-wybrac/