Europa

W poszukiwaniu miejsc na wrześniowe wczasy

Polacy coraz częściej czekają z urlopem aż do września – zazwyczaj ma to także związek z urlopami poza granicami kraju. Coraz częściej również samodzielnie, bez pomocy biur podróży, organizujemy sobie takie wczasy. Jakie kierunki cieszą się największą popularnością? Oto kilka propozycji dla niezdecydowanych!

Grecja

Grecja od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Polskich turystów. Chcąc samodzielnie zaplanować wypad w tamte strony wystarczy wykorzystać jeden z tanich lotów, które organizowane są na greckie wyspy (np. na Kretę). Szukając idealnego miejsca do wypoczynku dla siebie przede wszystkim zastanówmy się, jak lubimy spędzać czas. Jeśli cenimy bliskość morza i aktywne uprawianie sportów warto wybrać miejsca, gdzie dostęp do plaży będzie nieograniczony. Jeśli lubimy zabytki szukajmy wysp z licznymi atrakcjami pod tym kątem.

Znalezienie tanich lotów na greckie wyspy nie będzie dużym wyzwaniem. Warto jednak regularnie monitorować ceny i kupować wtedy, kiedy faktycznie cena wyda nam się najbardziej odpowiednia. Noclegów możemy szukać poprzez internet lub też na miejscu.

Chorwacja

Chorwacja to jedno z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miejsc. Miasta takie jak Split czy Makarska są oblegane przez naszych rodaków od czerwca do września. Wakacje w Chorwacji we wrześniu to świetny pomysł – nie tylko ceny noclegów znacząco spadają, ale także możemy mieć pewność wspaniałej pogody, bez męczących upałów. Wrzesień to dobra pora dla osób aktywnych, lubiących zwiedzać. Mniejszy ruch turystyczny sprawi, że zwiedzanie takich miejsc jak Jeziora Plitwickie czy wodospady Krka okaże się samą przyjemnością.

Jak dostać się do Chorwacji? Opcji jest sporo. Dalej cenimy sobie niezależność i wybieramy długą podróż wzdłuż wybrzeża. Przejechanie na południe tego kraju zajmuje ok. 12-14 godzin, mając jednak kierowcę na zmianę podróż nie jest tak uciążliwa. Znani przewoźnicy uruchomili siatkę letnich połączeń z chorwackimi kurortami. Drogą lotniczą dostaniemy się do Splitu czy Dubrownika.

Gdzie zatrzymać się w Chorwacji? Nie musimy nadmiernie martwić się o nocleg – zdecydowana większość turystów jest świadoma, że wystarczy pochodzić po interesującej nas okolicy i popytać miejscowych o nocleg. Większość z nich oferuje pokoje do wynajęcia.

Bułgaria

Bułgaria największy czas świetności przeżywała w latach 80. i 90. XX wieku, kiedy często zakłady pracy fundowały swoim pracownikom wczasy w tym nadmorskim kraju. Dzisiaj Bułgaria stanowi jedną z tańszych destynacji, przez co dalej chętnie wybieramy się w tamte okolice. Jak dostać się do Warny czy Złotych Piasków? Najwygodniejszą opcją jest oczywiście samolot, jednak zazwyczaj będą to loty normalnych przewoźników.

Jak zorganizować sobie czas na miejscu? Podstawą jest oczywiście fajne miejsce noclegowe. W przypadku Bułgarii najlepszym pomysłem będzie zatrzymanie się w jednym z hoteli, które zapewnią nam wygodne pokoje z licznymi udogodnieniami oraz wyżywienie.

Czarnogóra

Czarnogóra to kolejny południowy kierunek, ceniony przez Polaków. Jeszcze kilka lat temu rodacy wybierali się tam głównie z powodu niskich cen. Dzisiaj widać, że ceny poszły w górę, nadal jednak musza się opłacać, gdyż rodaków widać na czarnogórskich plażach bardzo często.

Czarnogóra, poza wspaniałą linią brzegową i dostępem do morza, to także mekka la amatorów górskiej wspinaczki. Olbrzymie pasmo Durmitoru stanowi gratkę dla skałkowców oraz wspinaczy. Ciągnące się przez góry asfaltowe drogi są także atrakcją dla miłośników motocykli.

http://capitalareafriendsoftransit.org/okno-fix-innowacyjna-stolarka-okienna/ http://pradnik-tarasy.pl https://herniatedlumbardisc.net/kupno-nowego-samochodu-jakie-ubezpieczanie-wybrac/