Europa

Weekend na Majorce – co warto wiedzieć – City Break

Majorka to gorąca wyspa słynąca przede wszystkim z licznych dyskotek i barów. Warto tu jednak zajrzeć, aby przekonać się, że nie wszędzie tętni głośna muzyka, a wyspa ta potrafi być prawdziwą oazą dla poszukujących spokoju.

Palma de Mallorca była kolejnym etapem naszej podróży podczas rejsu GENOA! Czym nas zachwyciła? Czy chcielibyśmy tam wrócić? Zdecydowanie tak!

Majorka dla każdego – co warto o niej wiedzieć?

Majorka jest największa wyspą hiszpańską na Morzu Śródziemnym. Od dawna znana jest turystom jako miejsce idealne do wypoczynku i do zabawy. Pomimo “imprezowej” opinii wiele osób przyjeżdża tu aby odpocząć na pięknych plażach, aktywnie spędzić czas i zasmakować w licznych specjałach dostępnych na wyspie. Warto wiedzieć, że aż 90% dochodu wyspy pochodzi z turystyki. Każdego roku ściągają tu prawdziwe tłumy.

Poza wspaniałymi plażami wyspa zaoferuje nam także szansę na trekking – góry położone na północno-zachodnim wybrzeżu przyciągają śmiałków atrakcji. Najwyższy szczyt ma 1445 m n. p. m.

Skarby Majorki

Wyspa jest nie tylko piękna – obecne tu żyzne ziemie sprawia, że w niewielkich dolinach doskonale uprawia się winorośl, oliwki, truskawki, figi, drzewa cytrusowe i wiele innych. Koniecznie warto także spróbować tu owoców morza, które Hiszpanie przygotowują nieco inaczej niż Włos czy Francuzi. Bez wątpienia skarbem Majorki jest również jej stolica, Palma de Mallorca. Malownicze uliczki, liczne restauracje i galerie – wszystko to sprawia, że można spędzić tu naprawdę romantyczny wieczór!

Majorka niebo
Majorka panorama

Czy na Majorce warto spędzić czas z dziećmi?

Zdecydowanie tak – odchodząc nieco od zatłoczonego centrum miasta możemy liczyć nie tylko na puste plaże, ale i czystą wodę, niewielkie zatoczki z płytkim brzegiem. Dodatkowo czyste powietrze oraz wysoka temperatura sprawiają, że wakacje z maluchami będą naprawdę udane.

Majorka widok
Majorka wybrzeże
Majorka zwiedzanie
Majorka zabytek

Poznaj nasze wcześniejsze wpisy dotyczące rejsu GENOA:

Sardynia da się lubić!

Wieczne miasto Rzym

http://ngenuity.org/szkolenia-social-media-dla-studentow-kierunkow-marketingowych/ https://pier-agence.com/nowoczesne-wyposazenie-kuchni/ https://siteopia.pl/nowoczesne-oswietlenie-na-taras/