Europa

Wieczne miasto Rzym

Wieczne miasto było i jest uwielbiane przez malarzy, poetów, pisarzy. Dzięki rejsom wycieczkowym my także możemy poznać jego uroki z bliska. Wszystko za sprawą rejsu GENOA!

Wieczne miasto i jego tajemnice…

Rejsy wycieczkowe to coraz chętniej wybierana opcja na wakacyjny urlop. Biura podróży zaoferują nam podróż luksusowymi statkami pasażerskimi, na których czekają na nas komfortowe pokoje, restauracje, baseny i inne atrakcje. Przemieszczając się z miejsca na miejsce mamy wyjątkową okazję na samodzielnie poznawanie najpiękniejszych miast. Jednym z nich jest Rzym, a wszystko to za sprawą oferty na stronie mistravel.pl.

wieczne miasto kościół

wieczne miasto most

Gdzie warto pójść?

Bez wątpienia jeden dzień to zdecydowanie za mało, aby zwiedzić Rzym i poznać jego uroki. Mając jednak kilka godzin do dyspozycji warto wypożyczyć skuter (najpopularniejszy sposób poruszania się po mieście!) i wybrać się nad fontannę di Trevi, spojrzeć w odmęty Tybru, odwiedzić stare kościoły a także podziwiać pozostałości po starożytnych Rzymianach i ich świątyniach.

wieczne miasto viev

Sprawdź, jak smakuje Rzym!

Będąc w Rzymie koniecznie skuśmy się na odwiedziny w jednej z tradycyjnych, włoskich restauracji. Znajdziemy tam nie tylko owoce morza, ale również wspaniałe makarony oraz risotta. Pamiętajmy, że najlepsze z nich to te robione domowymi sposobami i podawane ze świeżymi dodatkami. Do obiadu warto sięgnąć po lampkę wina lub orzeźwiającego prosecco. Przechadzając się uliczkami wiecznego miasta w czasie upałów skosztujmy tutejszych lodów (gelato), które dla wielu nie mają sobie równych na całym świecie!

wieczne miasto ulica
kościół

Czy warto tu zostać na dłużej?

Zdecydowanie tak – Rzym nie jest miastem, które można obejrzeć w jeden dzień. Liczne zabytki kultury antycznej, zabytkowe uliczki, restauracje, muzea, galerie – wszystko to kusi i sprawia, że warto zatrzymać się w Rzymie na dłużej. Dodatkowo jako turyści nie będziemy mieli problemu z poruszaniem się po mieście: liczbę przewodniki i informacje turystyczne pomogą nam wybrać odpowiedni kierunek. Turyści mogą także korzystać z rozbudowanej infrastruktury komunikacyjnej miasta. Warto mieć przy sobie również rozmówki polsko-włoskie, lub też znać język angielski w stopniu podstawowym.

wieczne miasto tłum

http://mebledosypialni.info.pl http://nederland-oeso.org/praca-w-niemczech-kwestie-finansowe-i-podatkowe/ https://mebleinfor.pl