Polska

Wieże widokowe w Gorcach

Wieże widokowe w Gorcach – zobacz więcej!

Gorce to jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce – przekonują o tym liczne przewodniki, ale i zdjęcia udostępniane na portalach społecznościowych. To pasmo górskie oferuje nie tylko możliwośc aktywnego wypoczynku, ale i szansę na przebywanie wśród natury, podglądanie jej i zachwycanie się nią. Od kilku lat funkcjonują wieże widokowe w Gorcach. Dzięki nim aktywność turystyczna w Gorcach znacząco wzrosła, a sami turyści podkreślają, że wieże pozwalają zobaczyć więcej. Co warto wiedzieć o wieżach?

Wieże widokowe w Gorcach słupy
Wieże widokowe w Gorcach widok

Cztery drewniane wieże

Wieże widokowe w Gorcach oddano do użytku w roku 2015. Stanowią one bardzo widoczne punkty – turyści wybierający się na inne szczyty, takie jak np. Turbacz bez trudu będą mogli dostrzec je na horyzoncie. Wieże są na tyle wysokie, aby wychodzić poza granicę lasu. Dzięki temu możliwe jest obserwowanie wspaniałej przyrody, no i oczywiście Tatr.

Wieże wybudowano na czterech szczytach gorczańskich: Gorsu, Magurkach, Lubaniu i Koziarzu. W przypadku ostatniej góry wiele osób miało wątpliwości, czy należy traktować go jako gorczański szczyt. Dla wielu Koziarz należy już do pasma Beskidu Sądeckiego.

Wieże wybudowano z drewna, na solidnych, betonowych fundamentach. Podczas ich projektowania zwracano uwagę przede wszystkim na to, aby wieża była bezpieczna. Drewniane, pełne schody otoczone są wysokimi barierkami , przez co również osoby z lękiem wysokości nie powinny mieć problemów z korzystania z nich.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł Gorce – poznaj góry z najlepszej strony!

https://wanguardpr.pl https://yaymicro.pl http://codilab.pl