Polska

Wczasy nad polskim morzem – czy to dalej się opłaca?

Czy wczasy nad polskim morzem to dalej dobra opcja? Wiele osób z sentymentu dalej jeździ nad Bałtyk, jednak coraz więcej grupa turystów jest zdania, że wakacje nad naszym morzem po prostu się nie opłacają. Czy faktycznie jest drogo, a infrastruktura się nie zmienia?

Czy wczasy nad polskim morzem są drogie?

Niestety tak. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim okres letni nas polskim morzem trwa od czerwca do września. To dość krótko, a osoby żyjące z turystyki muszą w tym czasie zarobić dość pieniędzy, aby utrzymać się przez cały rok. Kolejnym problemem jest klasyczna polska mentalność – zdarza się, że ceny kwater prywatnych wychodzą cenowo tak samo, jak pokój w kilku gwiazdkowym hotelu. niestety, nie ma na to rady, a poszukiwania noclegów na sezon letni najlepiej rozpocząć… tuż po zimie! Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny nocleg poczytajmy opinie w sieci – są one dobrym wyznacznikiem tego, czy warto dopłacić do konkretnej lokalizacji, czy nie.

wczasy nad polskim morzem bałtyk
wczasy nad polskim morzem zachód słońca

Jakie są faktyczne koszty pobytu nad morzem? Szacuje się, że pobyt dla czteroosobowej rodziny na tydzień na wybrzeżu to koszt ok. 2 tysięcy złotych. Prawie połowa z tego to same noclegi, kolejne wydatki niezbędne będą na wyżywienie, opcjonalne atrakcje czy pamiątki. Kwestia wyżywienia nad morzem to kolejny istotny temat: coraz głośniej jest o niskiej jakości oferowanych w barach nadmorskich potraw i nieadekwatnie wysokich cen. Na szczęście wiedza w tym temacie rośnie, przez co coraz więcej turystów szuka miejsc sprawdzonych, wybierając dania bardziej wyszukane niż mrożona pizza, zapiekanki czy frytki smażone na starym oleju.

Gdzie warto się wybrać?

Wśród najpopularniejszych, nadmorskich destynacji wymienia się przede wszystkim Władysławowo, Darłowo, Międzyzdroje, Ustka, Świnoujście. Wybierając się tam spodziewajmy się niemałych tłumów! Jeśli zależy nam na bardziej kameralnej atmosferze wybierzmy Mrzeżyno, Wisełkę.

Jak dojechać nad polskie morze?

Zdecydowana większość turystów decyduje się na dojazd własnym samochodem. Oczywiście takie rozwiązanie jest dobre, kiedy planujemy codzienne zwiedzanie i aktywny wypoczynek. Znacznie tańszym rozwiązaniem jest dojazd pociągiem – szczególnie ciekawą ofertę przedstawia PKP Intercity, dojeżdżający m. in. do Gdańska czy Gdyni.

 

https://siteopia.pl/szkolenia-marketingowe-co-jest-teraz-na-czasie/ http://ngenuity.org/szkolenia-social-media-dla-studentow-kierunkow-marketingowych/ http://o-kultury.pl