Promocje organizowane przez sklep z odzieżą i bielizną rozbudzają wyobraźnię. Trudno przecież o lepszą okazję, aby wszystko to, o czym się marzyło kupić zdecydowanie taniej niż w innych okolicznościach. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby nie wydawać bez sensu pieniędzy, powinniśmy zadać sobie pytanie o to, jak zachowywać się na promocjach.

Po pierwsze – nie kupuj tego, co niepotrzebne

Większość z nas trwa w przekonaniu, że odwiedza sklep z odzieżą i bielizną doskonale wiedząc, co i dlaczego chce kupić. Tymczasem okazuje się, że nie jest to wcale aż tak oczywiste. Nadal wiele osób kupuje sobie ubrania „w nagrodę”, co na promocjach może mieć zgubny wpływ. Ubrania kupowane na pocieszenie oraz dlatego, że są tanie, zwykle nie są najlepiej dopasowane. Wybieraliśmy je nieomal bezrefleksyjnie, nie ma więc zbyt dużej szansy na to, że będziemy wyglądać w nich naprawdę atrakcyjnie.

Innym błędem związanym z kupowaniem tego, co niepotrzebne, jest tendencja do wybierania w sklepie z odzieżą i bielizną propozycji dość ciekawych, a jednak niedopasowanych rozmiarowo do naszych potrzeb. Oczywiście, zwykle podczas zakupów towarzyszy nam przekonanie, że lada moment uporamy się z chwilowymi problemami z wagą, a tym samym będziemy mogli paradować w zakupionej odzieży bez obaw, że nie będzie się ona prezentować najlepiej. Nietrudno się jednak domyślić, że w zdecydowanej większości przypadków zakup taki trafia do szafy, aby już nigdy jej nie opuścić.

Po drugie – nie obniżaj wymagań tylko dlatego, że trwa promocja

Sklep z odzieżą i bielizną organizuje promocję przede wszystkim po to, aby przewietrzyć nieco magazyny i zrobić w nich miejsce na nowe ubrania. Nietrudno się domyślić więc, że przynajmniej część produktów obecnych na wyprzedażach to te, które nie wzbudziły wcześniej zainteresowania kupujących. Jeśli więc jakiś produkt nie podobał nam się przez cały rok, sięganie po niego tylko dlatego, że obniżono jego cenę, nie ma większego sensu. Warto zrezygnować z takiego podejścia już na starcie, bo jest obarczone błędem.

Z tego samego powodu nie powinno się wykorzystywać promocji do eksperymentów modowych, na które nigdy nie wystarczy nam odwagi. Jeśli uważamy, że nie jesteśmy stworzone do odsłaniania brzucha, zakup fantastycznej bluzki, która będzie to umożliwiać, wcale nie okaże się dobrą decyzją. Najprawdopodobniej nie zmieni ona naszego zdania na ten temat. Przez długi czas będzie po prostu zajmować miejsce w szafie, a z czasem jej obecność zacznie nas denerwować, bo dojdziemy do wniosku, że wydaliśmy pieniądze niepotrzebnie, a w szafie mamy z tego powodu znacznie mniej miejsca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep z odzieżą i bielizną.